Matthew Bellamy

11. června 2009 v 14:14 | Ahena |  Skupina
Rodné jméno Matthew James Bellamy
Narození 9.června 1978
Původ Anglie
Žánry Alternativní rock
Povolání zpěvák,kytarista,klávesista,pianista,textař,skladatel
Nástroje zpěv,kytara,klavír,syntezátor


Jeho celé jméno zní Matthew James Bellamy.Bellamyho otec George Bellamy byl kytarista britské rockové kapely The Tornadoes, která v šedesátých letech obsadila se svým hitem Telstar první místo US top 100.

Bellamyho matka Marilyn se narodila v Belfastu a po příjezdu do Anglie v sedmdesátých letech se během prvního dne seznámila s Georgem Bellamym, který toho času pracoval jako taxikář v Londýně. společně se odstěhovali do Cambridge, kde se jim narodil syn Paul a o pár let později i Matthew.

V osmdesátých letech se opět stěhovali, tentokrát do Teignmouth, Devon kde Matt navštěvoval Teighnmouth Community college. V jeho třinácti letech se rodiče rozvedli a část svého života prožil s babičkou.

z wikipedii:
Matthew James Bellamy (* 9. června 1978, Cambridge, Anglie) je zpěvák , kytarista, klávesista a pianista britské alternativní rockové kapely Muse. Je proslulý především svým falsettem a strhujícími výkony během živých vystoupení.Matt a rodina:

Bellamyho otec George Bellamy byl kytarista britské rockové kapely The Tornadoes, která v šedesátých letech obsadila se svým hitem Telstar první místo US top 100.
Bellamyho matka Marilyn se narodila v Belfastu a po příjezdu do Anglie v sedmdesátých letech se během prvního dne seznámila s Georgem Bellamym, který toho času pracoval jako taxikář v Londýně. Společně se odstěhovali do Cambridge, kde se jim narodil syn Paul a o pár let později i Matthew.
V osmdesátých letech se opět stěhovali, tentokrát do Teignmouth, kde Matt navštěvoval Teighnmouth Community college. V jeho třinácti letech se rodiče rozvedli a část svého života prožil s babičkou.

vlivy:

Jeho falsetto je hlavní poznávací značkou kapely. Je ovlivněn Freddiem Mercurym a především Thomem Yorkem z Radiohead, s nímž byl často na začátku kariéry srovnávám a dokonce obviňován z vykrádání.
Klavírem začal být uchvácen po seznámení s prací slavného ruského romantika Sergeje Rachmaninova, jehož občas cituje i v krátkých úryvkách schovaných v písních Muse, skloubených dohromady s hřmotným rockem. Především jde cítit inspirace skladbou "Piano concert No.2" v písních Space dementia, Ruled by secrecy, Megalomania a především Butterflies and hurricanes. Při živých vystoupeních často otevíral skladbu Screenager částí "Prelude in C-sharp minor". Dále je možno najít inspiraci Čajkovským, ke konci sklady Hoodoo. Kytara je znatelně ovlivněna Jimi Hendrixem a především Tomem Morellem z Rage Against the Machine, kterého připomíná především skladba Origin of symmetry na druhém albu, které staví na silných a výrazných kytarových riffech. S Morellem jej mimo jiné spojuje záliba v technicky nadrůměrně vybavených a na zakázku dělaných kytarách s velkou řádou funkcí a efektů.

hudební nástroje:

Bellamy používá kytary značky Manson vyráběné v Exeteru. Vlastní deset kytar této značky, jeho první a mezi fanoušky slavná kytara byla stříbrná Mansonka, poté přišel s ideou, kterou mu pomohl Hugh Manson, přivést na svět a jejímž výsledkem je Z Vex fuzz factory, díky které si uchovává svůj tolik typický zvuk a která mu dává naprostou kontrolu při ovládání feedbacku. Pro natáčení nového alba Black Holes and Revelations si pořídil Black kaoss Manson.

zajímavosti:
  • Bellamy skončil v žebříčku magazínu Total Guitar jako 29. nejlepší kytarista současnosti a jeho riff, který otvírá píseň Plug in Baby se ocitl na třináctém místě mezi Top 100 riffs.
  • V hlasování australské hudební stanice Triple J's zvítězil jako nejlepší riff všech dob ten ze skladby Stockholm Syndrome.
  • V dubnu 2005 jej magazín Kerrang! ocenil 28. místem v žebříčku 50 nejvíce sexy lidí v podkategorii "rock 'n roll".
  • Cosmopolitan jej dva roky po sobě (2003 - 2004) vyhlásil nejvíce sexy rockerem.
  • magazín NME jej poctil čtrnáctým místem v žebříčku nejslavnějších a největších rock 'n rollových hrdinů všech dob.
  • Aktuálně byl Matthew Bellamy oceněn magazínem NME nejvíce sexy mužem roku 2007.
Jako u Skupiny.Za chvíli tu bude naše ;D

Naše Zajímavosti:

Matt hraje na piáno už od svých šesti let. Ale hudbě se začal věnovat až ve svých čtrnácti. V té době se jeho rodiče rozvedli.

Je Ateista. Pronesl tato slova: Být ateistou znamená si uvědomit, že když zemřete, je opravdu konec. Musíte z toho, co máte tady, vytěžit maximum." Též řekl něco, jakože je nejdůležitější mít vliv. 'Ať už v podobě hudby, nebo dětí, protože pouze tak žijete.'

Matthew se vyhýbá drogám. Proč?: "Viděl jsem, co to s lidmi dělá. V 18 jsem se přestěhoval k jednomu drogovému dealerovi. Náš byt vypadal jak nějaká scéna z Trainspottingu. Mělo to na mě takový účinek, že tyhle drogy radši neberu." "Nebojím se, že uvidím něco hrozného. Je to cesta jak se spojit sám se sebou způsobem, jakým to normálně nejde." Ale někdy dá houbičky, prý!

Jeho strýc byl zastřelen při atentátu IRA. Díky tomuto se začal zajímat o terorismus a konspirační teorie, jeho zájem se objevil v hudební a textové podobě, hlavně na albu Absolutium. Texty jsou hlavně o konci světa, nad prostoru, technologii, náboženství a světových událostí.

Hodně trénovaných zpěváků dosáhne tón Ab7. Ale Matt to dokázal při skladbě Micro Cuts, bez jakéhokoliv tréninku a dechového základu. A však přiznal, že se ze začátku styděl zpívat vysoko, ale pak 'ztratil zábrany'.

Jeho otec byl George Bellamy, kytarista ze skupiny The Tornadoes. Jako první skupina byla na prvním místě amerického žebříčku. Bylo to v šedesátých letech.
Jeho dřívější práce byla malíř pokojů a čistič karavanů. Dokonce prodával trička SpiceGirls

Jeho přítelkyně ho prý inspirovala ke skladbě Map Of Probleamtique.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama